Z Bielska przywozimy 3 punkty!

Pierwszą rundę kończymy zwycięskim pojedynkiem z BBTS II Bielsko-Białą. Wygrana 3:1 domyka korzystny dla nas bilans. Na półmetku fazy zasadniczej mamy na koncie tylko jedną porażkę.

Pierwsze dwa sety przebiegały pod nasze dyktando. W ich trakcie nie pozwoliliśmy odskoczyć punktowo gospodarzom, pokonując ich dwa razy do 23. W trzecim BBTS postawił wszystko na jedną kartę a w naszych szeregach nastąpiło rozluźnienie, w efekcie czego przegraliśmy trzecią partię do 21. W czwartym secie na parkiet wróciła tak potrzebna w takich chwilach koncentracja. Tu od początku narzuciliśmy swoje warunki, uciekając punktowo rywalowi. Zwyciężyliśmy do 19 a w całym meczu 3:1.

Przed nami 2. rudna, rozpoczniemy spotkaniem wyjazdowym do Opola 1 grudnia. Natomiast kolejne trzy pojedynki rozegramy w naszej hali przy Kozielskiej.

ZAKSA Strzelce Opolskie – BBTS II Bielsko-Biała 3:1 (23, 23, -21, 19)

Skład: Walawender, Zapłacki, Szymański, Walczak, Ziółkowski, Wóz, Podborączyński (L), Jaruzal, Pilichowski