To był mecz sezonu. Andrychów pokonany!

To bardzo ważne zwycięstwo. Po prawie dwuipółgodzinnym boju pokonaliśmy w rewanżu MKS Andrychów – jedyną drużynę, z którą przegraliśmy w rundzie zasadniczej. Mecz dostarczył sporej dawki emocji, obie drużyny zaprezentowały się doskonale. Rozegrany przy pełnych trybunach, pozostanie na długo w pamięci kibiców.

W pierwszych dwóch setach od początku objęliśmy wyraźne prowadzenie i do końca obu partii nie pozwoliliśmy na dominację MKS-owi. Trzeci mógł również zakończyć się naszą wygraną i wynikiem 3:0 jednak rywal grał z coraz większym skupieniem, odzyskując wiarę w odwrócenie przebiegu tego spotkania. Po zaciekłej walce na przewagi i wyniku 27:29 po trzeciej odsłonie było już jasne, że siatkarze z Andrychowa będą walczyć i tie-break. Tak też się stało. Czwarta partia zakończyła się identycznym wynikiem (27:29). Piąty set to gra punkt za punkt, wojna nerwów i kilka piłek meczowych przeciwnika. W naszej drużynie nie zabrakło jednak determinacji i opanowania. Dzięki doskonałemu przyjęciu, dobrej obronie i wciąż silnemu atakowi wygraliśmy tie-break 18:16 i cały mecz 3:2! Dzięki temu jesteśmy liderem w grupie.

Ogromna radość po ostatnim gwizdku naszych siatkarzy  i wybiegających na parkiet kibiców udowodniła jak oczekiwane było to zwycięstwo. Do końca tej rundy zostały jeszcze dwa mecze. 26 stycznia jedziemy do Kęt, 2 lutego podejmiemy u siebie BBTS II Bielsko-Biała.

MVP spotkania został nasz atakujący Maciej Walczak. Statuetkę wręczył burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc.

ZAKSA Strzelce Opolskie vs. MKS Andrychów: 3:2 (25:20, 25:20, 27:29, 27:29, 18:16)

Skład: Walawender (4), Wójtowicz (13), Szymański (3), Walczak (MVP – 29), Zapłacki (17), Wóz (6), Pilichowski (L) oraz Krawiecki, Kosian (7), Podborączyński (L)