Jesteśmy młodzi ale bardzo ambitni. Jan Pogłodziński o pierwszych tygodniach w ZAKSIE Strzelce Opolskie.

„Nie mogę się doczekać debiutu na 1-ligowym parkiecie. Zrobię wszystko, by jak najlepiej przygotować się na tę chwilę” – mówi libero Janek Pogłodziński, który w tym sezonie wystąpi w barwach ZAKSY Strzelce Opolskie.

ZAKSA Strzelce Opolskie to drużyna o niskiej średniej wieku zawodników, choć jej trzon stanowią doświadczeni gracze.

– Znamy się tak naprawdę od kilku tygodni ale już bardzo dobrze nam się współpracuje – mówi 19-letni Pogłodziński. –  Z każdym kolejnym tygodniem będziemy na pewno coraz lepiej funkcjonować. Jesteśmy rzeczywiście drużyną bardzo młodą ale też bardzo ambitną. Po tak długiej przerwie i nietypowym rytmie przygotowań mogę już powiedzieć, że trenerzy podeszli do nas niezwykle wyrozumiale. Ale wszyscy już widzimy, że im bliżej inauguracji rozgrywek, tym nasza forma jest lepsza – dodaje libero ZAKSY.

To kolejny sezon, w którym sztab ZAKSY Strzelce Opolskie przywiązuje dużą wagę nie tyle do umiejętności zawodnika, co do jego predyspozycji fizycznych i psychicznych.

– Jesteśmy mentalnie zespołem, który myśli przyszłościowo. Każdy z nas ma swoje cele i chce dążyć do ich realizacji. A gra w jednej drużynie dostarcza nam tu jeszcze większej determinacji. Myślę, że nie tylko ja przyszedłem do ZAKSY ze świadomością, że będę mógł się rozwijać a samo miejsce dysponuje bardzo dobrym ośrodkiem. Sąsiedztwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i współpraca obu klubów sprawiają, że to fantastyczna propozycja dla każdego młodego zawodnika, bo daje możliwość podpatrywania najlepszych – mówi libero. –  Przyciąga znak ZAKSY, przyciąga samo miejsce z tradycjami siatkarskimi a współpraca z 1-ligowym zapleczem to jedyne takie rozwiązanie, na tę chwilę, w skali kraju. Sam fakt trenowania w hali, w której na co dzień gra wielu światowej sławy siatkarzy jest czymś niezwykłym. To dla młodych zawodników nowe doświadczenie, dające dużego „kopa” motywacji – wylicza 19-latek. – Nie mogę się doczekać debiutu na 1-ligowym parkiecie. Zrobię wszystko, by jak najlepiej przygotować się na tę chwilę. Całemu zespołowi zależy, by trybuny w Strzelcach się zapełniły i by udało się stworzyć na boisku niezwykłą atmosferę. Wszyscy za tym bardzo tęsknimy. Chcemy wrócić na boisko i znów cieszyć się siatkówką – kończy libero.

ZAKSA Strzelce Opolskie rozegra swój pierwszy mecz 23 września w Sulęcinie.