Trenerzy akademii

Patrycja Dudarewicz
Studentka 5 roku wychowania fizycznego, specjalności nauczycielsko-trenerskiej (trener przygotowania motorycznego). Wychowawca kolonijny oraz animator czasu wolnego. Siatkówka jest jej pasją od 16 lat. Swą przygodę z tą dyscypliną rozpoczęła w IV klasie szkoły podstawowej, w klubie zaczęła trenować w gimnazjum. Jako kadetka i juniorka UKS Zawadzkie brała udział w rozgrywkach ligowych a już jako studentka reprezentowała Politechnikę Opolską na Akademickich Mistrzostwach Polski. Uczestniczka rozgrywek OLSA (Opolska Liga Siatkówki Amatorów) i lokalnych turniejów, wyróżniana jako najlepsza atakująca i najlepsza zawodniczka. W AS Kronospan Patrycja poprowadzi grupy dziewczynek AS Kids i AS Mini.

Dawid Krupa
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studium specjalizacji trenerskiej z piłki siatkowej. Instruktora pływania, instruktor WOPR, ratownik wodny, płetwonurek OWD, sternik motorowodny. Gdyby w naszym mieście działała sekcja piłki wodnej, Dawid na pewno były jej instruktorem 🙂 Z siatkówką związany od 20 lat. W liceum grający na pozycji środkowego i atakującego. Uczestnik turniejów plażowych. Statystyk meczowy w piłce siatkowej, doskonalący swe umiejętności pod okiem Iwa Wagnera w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Od 3 lat w sztabie ZAKSY Strzelce Opolskie. Trener drużyn młodzieżowych w UKS Strzelce Opolskie. Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor gimnastyki korekcyjnej. Podczas zajęć w AS Kronospan zwróci też uwagę na odpowiednią postawę młodych adeptów siatkówki. Dawid poprowadzi AS Kids chłopcy i AS Klub na poziomie Kadet i Junior.

Krzysztof Zapłacki
Na co dzień zawodnik występującej w Tauron1.Lidze ZAKSY Strzelce Opolskie. To znany dobrze kibicom „Killer”, grający na pozycji przyjmującego. Poza boiskiem porzuca groźny wizerunek 😉 uwielbia dzieci, a one uwielbiają jego. Jest licencjonowanym trenerem PZPS ale prowadzenie grup to przede wszystkim jego pasja. Największą radość sprawia mu szybki rozwój podopiecznych. Zachęca do uprawiania siatkówki bo – jak sam mówi – to często przygoda życia. Z ZAKSĄ związany od 10 lat, od juniora, przez Młodą Ligę, po Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Medalista Mistrzostw Polski, zdobywca Pucharu Polski, uczestnik CEV Champions League oraz Pucharu CEV. Z ZAKSĄ Strzelce Opolskie związany od chwili jej powstania. Krzysztof jest też trenerem UKS Strzelce Opolskie, w AS Kronospan poprowadzi chłopców AS Klub na poziomie Młodzika.

Romuald Kita
Nauczyciel wychowania fizycznego . Od 25 lat związany z Publiczna Szkołą Podstawową nr 4 w Strzelcach Op. Absolwent AWF we Wrocławiu. Ukończył studia trenerskie z koszykówki ale to siatkówka stała się jego pasją i w tej dyscyplinie sportowej czuje się najlepiej. Właśnie w mini piłce siatkowej osiągnął największe sukcesy trenerskie, wielokrotnie awansując do finałów wojewódzkich w szkolnych rozgrywkach sportowych. Dwukrotnie z chłopakami z „czwórki” brał udział do ogólnopolskim finale Kinder + Sport (siatkarskie mistrzostwa Polski dzieci klas 4-6 ). Zainteresowania poza siatkarskie to inne sporty. Latem Romka można spotkać nad wodą – uprawia windsurfing i żeglarstwo, zimą – na stoku. Jeździ na nartach, jest też instruktorem narciarstwa.