Akademia Siatkówki

 

O karierze siatkarza marzy wiele młodych osób. Nic dziwnego. Polacy w tej dyscyplinie są Mistrzami Świata a nasz macierzysty klub, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wygrał wiosną Ligę Mistrzów. A że w Strzelcach Opolskich tradycje siatkarskie istnieją od lat, a miasto ma swoją pierwszoligową drużynę – ZAKSĘ Strzelce Opolskie, nie ma lepszego miejsca na profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży w tym kierunku.

Mamy ofertę dla kilku grup wiekowych. Szkolenie przez zabawę oferujemy dzieciom już od 7 roku życia. Będzie ono kontynuowane przez grupy mini siatkówki, aż po sekcje młodzików, kadetów i juniorów. Wszystko pod okiem trenerów i siatkarzy z zaplecza PlusLigi. Nowością w siatkarskim szkoleniu w naszym mieście są grupy dziewczęce na poziomie klas I-III i IV – VI. Treningi dziewcząt będą kontynuowane w starszych grupach przez kolejne lata.

Mamy zdolną młodzież. To nie ulega wątpliwości. Talent, profesjonalny trener i nowoczesne metody szkolenia to „przepis” na siatkarza. Nie sposób pominąć w tym procesie świadomego rodzica, który już od najwcześniejszych lat może pokierować sportowym rozwojem swojego dziecka. Do tej pory, w Strzelcach Opolskich, to UKS szkolił młodzików, kadetów i juniorów. My – kontynuując jego tradycje – od września 2021 roku będziemy prowadzić też młodsze grupy. Znak ZAKSY jest tu gwarancją wysokiej sportowej jakości. Nawet jeśli młodym ludziom nie marzy się kariera plusligowa, sport na pewno wpłynie korzystnie na ich rozwój.

Polecamy Państwa uwadze profil Akademii Siatkówki  na Facebooku. Będą tam zamieszczane wszystkie informacje dotyczące nowego pomysłu na szkolenie dzieci i młodzieży a także szczegółowe dane dotyczące jesiennego naboru.