Determinacja i nadzieja: Rozmowa z prezesem Grzegorzem Ratajczakiem na podsumowanie sezonu 2023/24

Miniony sezon w 2 lidze siatkówki okazał się dla naszego klubu zdecydowanie trudniejszy niż oczekiwaliśmy. Mieszanka determinacji, ciężkiej pracy oraz szczęścia zawodników i sztabu szkoleniowego sprawiły, że całość zakończyła się happy endem. Zapraszamy na rozmowę z prezesem klubu Grzegorzem Ratajczakiem, który podsumował wyzwania, jakim drużyna musiała stawić czoła oraz spojrzał w przyszłość z nadzieją na pozytywne zmiany. Continue reading „Determinacja i nadzieja: Rozmowa z prezesem Grzegorzem Ratajczakiem na podsumowanie sezonu 2023/24”

Przygotowania do sezonu 2023/24 rozpoczęte!

Przygotowania rozpoczęte! Zgodnie z planem w poniedziałek 14 sierpnia nowa drużyna spotkała się przy Kozielskiej 34, by zainaugurować sezon 2023/24. W zespole, który zachwycał swoją grą w ubiegłej kampanii pozostało tylko  ̶d̶w̶ó̶c̶h̶ trzech zawodników.

W Strzelcach Opolskich pozostali kapitan Krzysztof Zapłacki oraz Tomasz Gawron, dla których będzie to już kolejny z rzędu sezon w niebiesko-biało-czerwonych barwach. Do klubu powrócił także Filip Roque de Oliveira, który w trakcie poprzedniego sezonu przeniósł się do BAS-u Białystok. Continue reading „Przygotowania do sezonu 2023/24 rozpoczęte!”

Dawid Krupa: „W akademii mamy wiele zdolnej i zaangażowanej młodzieży – to na nich w przyszłości chcemy bazować”

Gdy emocje już opadły, a wszystkie karty w 2. lidze mężczyzn zostały rozdane, czas na podsumowanie sezonu w wykonaniu trenera naszego zespołu Dawida Krupy. Podsumowanie sezonu, który z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych zarówno od strony sportowej, jak i #ModyNaSiatę, która zapanowała w Strzelcach Opolskich.

Trenerze – 22 ligowe spotkania, 50 punktów i bardzo udany występ w Pucharze Polski. Czy możemy założyć, że jesteś zadowolony z debiutu w roli pierwszego trenera? Continue reading „Dawid Krupa: „W akademii mamy wiele zdolnej i zaangażowanej młodzieży – to na nich w przyszłości chcemy bazować””

Dawid Krupa: „Wiedziałem, że jesteśmy mocni”

11 meczów i 28 z 33 możliwych do zdobycia punktów – to dotychczasowy bilans naszego zespołu w 2. lidze mężczyzn. Wynik cieszy tym bardziej, że pierwsza część sezonu wbrew pozorom nie była usłana różami, a obfitowała w wiele urazów i problemów kadrowych. O podsumowanie na półmetku rozgrywek poprosiliśmy trenera Dawida Krupę.

– Wiedziałem, że ten ciężko przepracowany okres przygotowawczy i solidna praca całego zespołu na treningach zaowocuje. Jednak szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że uda nam się skończyć pierwszą część sezonu na fotelu lidera, wygrywając zdecydowaną większość spotkań. Wiedziałem, że jesteśmy mocni, ale kontuzje, które trapiły nas od samego początku, znacznie ograniczyły możliwości jakichkolwiek zmian na większości pozycji. Bałem się, że fizycznie będzie nam bardzo ciężko. Najważniejsze, że nawet w tak trudnych momentach pokazaliśmy charakter jako drużyna.

Continue reading „Dawid Krupa: „Wiedziałem, że jesteśmy mocni””

Paweł Boniaszczuk „Na treningach dajemy z siebie 100%”

Zwycięska seria naszego zespołu trwa. W czterech ostatnich spotkaniach ligowych nasi siatkarze stracili tylko dwa sety, po drodze wygrywając także mecz Pucharu Polski z KS Rudziniec. Dyspozycja zespołu wzrasta, co szczególnie cieszy, biorąc pod uwagę problemy zdrowotne, które trapią naszych zawodników od początku tego sezonu. O podsumowanie poprosiliśmy rozgrywającego naszego zespołu – Pawła Boniaszczuka.

– Myślę, że tak dobra forma jest spowodowana zaangażowaniem całej drużyny i sztabu. Pomimo kontuzji i braku pełnego składu na treningach dajemy z siebie 100%, co owocuje wygranymi spotkaniami. Również ważnym aspektem w wygrywaniu jest zgranie, które z każdym meczem rośnie, a wraz ze zwycięstwami buduje się atmosfera w zespole.

Continue reading „Paweł Boniaszczuk „Na treningach dajemy z siebie 100%””

Michał Hoszman: „Każdego dnia ciężko pracuję, żeby moja forma była wyższa.”

Dwa zwycięstwa i komplet sześciu punktów to aktualny bilans wyjazdowy naszej drużyny. W minioną sobotę w Bielawie nasi zawodnicy pokonali miejscową Bielawiankę bez straty seta. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał przyjmujący naszej drużyny Michał Hoszman, który otrzymał wyróżnienie dla najlepszego gracza tego meczu. Dwadzieścia punktów przy prawie 80% skuteczności w ataku i statuetka MVP – przyszła dobra forma?

– Każdego dnia ciężko pracuje, żeby moja forma była wyższa. Na pewno byłem świetnie przygotowany do tego spotkania i czułem, że mogę wnieść dużo jakości. Wierzę, że z każdym kolejnym meczem moja dyspozycja będzie lepsza. Wyjazdowa passa trwa i bardzo cieszy komplet nas punktów. Mecze z wymagającymi przeciwnikami w specyficznych do gry i pełnych kibiców halach nigdy nie należą do łatwych. Continue reading „Michał Hoszman: „Każdego dnia ciężko pracuję, żeby moja forma była wyższa.””

Benita Gabor-Sarnecka: „Mistrzostwa świata były pięknym przeżyciem”

Niestety druga z rzędu porażka naszych siatkarzy przed własną publicznością stała się faktem. Tym razem w trzech setach lepsi okazali się zawodnicy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, którzy tym samym wyprzedzili nas w ligowej tabeli. Jednak mecz z drużyną spod Jasnej Góry pomimo przegranej przyniósł także pozytywne wydarzenia – po mistrzostwach świata do drużyny dołączyła nasza fizjoterapeutka Benita Gabor-Sarnecka, która nie ukrywała ekscytacji po sezonie reprezentacyjnym.

– Ostatnio trafiłam na zdanie, które wypowiedziałam przed wyjazdem na kadrę, że „szykuje się niesamowity sezon w tej reprezentacji”. Może ja powinnam wróżyć z kart? Mistrzostwa świata były pięknym przeżyciem, szczególnie, że odbywały się w Polsce. Pełne hale, brak biletów, cudowni kibice, orzełek na piersi – bycie częścią tego jest nie do opisania.

Continue reading „Benita Gabor-Sarnecka: „Mistrzostwa świata były pięknym przeżyciem””

Tomasz Gawron: „Miniony tydzień był dla mnie niesamowity”

Dwa zwycięstwa w trzech pierwszych spotkaniach i siedem punktów – to bilans naszej drużyny na starcie rozgrywek o mistrzostwo 2. ligi mężczyzn. W ubiegłą sobotę nasi siatkarze udali się do Namysłowa, powalczyć o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Po czterech setach zaciętej rywalizacji zrealizowali zakładany przed meczem plan i pokonali miejscowy NKS START. Nie było to jednak jedyne warte odnotowania wydarzenie w tamtym tygodniu. Dodatkowych emocji doświadczył libero naszego zespołu Tomasz Gawron.

NKS START Namysłów – ZAKSA  (25:22, 13:25, 21:25, 19:25)

– Początek ligi uważam za udany. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy, w którym mieliśmy możliwość sprawdzenia się na tle naszych rywali. Z każdego treningu oraz sparingu wyciągaliśmy wnioski, nad którymi staraliśmy się sumiennie pracować – zwrócił uwagę po po udanym początku ligi nasz libero.
Continue reading „Tomasz Gawron: „Miniony tydzień był dla mnie niesamowity””