Paweł Boniaszczuk „Na treningach dajemy z siebie 100%”

Zwycięska seria naszego zespołu trwa. W czterech ostatnich spotkaniach ligowych nasi siatkarze stracili tylko dwa sety, po drodze wygrywając także mecz Pucharu Polski z KS Rudziniec. Dyspozycja zespołu wzrasta, co szczególnie cieszy, biorąc pod uwagę problemy zdrowotne, które trapią naszych zawodników od początku tego sezonu. O podsumowanie poprosiliśmy rozgrywającego naszego zespołu – Pawła Boniaszczuka.

– Myślę, że tak dobra forma jest spowodowana zaangażowaniem całej drużyny i sztabu. Pomimo kontuzji i braku pełnego składu na treningach dajemy z siebie 100%, co owocuje wygranymi spotkaniami. Również ważnym aspektem w wygrywaniu jest zgranie, które z każdym meczem rośnie, a wraz ze zwycięstwami buduje się atmosfera w zespole.

Z pewnością jednym z powodów do zadowolenia jest doskonały bilans w meczach wyjazdowych, w których za każdym razem inkasowaliśmy pełną pulę punktów. Kolejny mecz rozegramy na wyjedzie z Tygrysami Strzelin i pewnie tam ponownie pojawią się nasi kibice, którzy byli na każdym z dotychczasowych wyjazdów. Czy jesteś zaskoczony zaangażowaniem naszych fanów?

– Nie, ponieważ już w meczach przedsezonowych kibice dawali nam dużo wsparcia. Ich doping stał się dla mnie czymś naturalnym i jesteśmy bardzo wdzięczni, że mamy przyjemność grać przy ich dopingu.

Miniony tydzień to dwa ważne zwycięstwa, w tym jedno dające awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której czeka już zespół z czołówki Tauron 1.ligi – MKS Będzin. Z pomeczowego wideo wiemy już, że cieszysz się na to spotkanie. Rozpatrujesz je jako szansę na sprawdzenie się, możliwość promocji czy jeszcze inaczej?

– Rozpatruje jako kolejne ważne spotkanie. Oczywiste jest, że chciałbym się w nim zaprezentować jak najlepiej między innymi dlatego, że mecz z takim przeciwnikiem to dobra opcja, aby się pokazać przed szerszą publicznością. Jednak najbardziej zależy mi na wygranej całego zespołu, ponieważ to drużyna pracuje na ostateczny rezultat.

Spotkanie z MKS-em Będzin zostanie poprzedzone ligowym pojedynkiem z drużyną Tubądzin MOSiR Volley Sieradz, które odbędzie się w sobotę 3 grudnia przy Kozielskiej 34. Kolejny mecz w ramach Pucharu Polski rozegramy we własnej hali w środę 7 grudnia.

Więcej informacji o obu spotkaniach wkrótce.