Nowe stowarzyszenie przejmuje drużynę ZAKSA Strzelce Opolskie

ZAKSA Strzelce Opolskie – zaplecze Mistrza Polski prowadzone przez nowe stowarzyszenie. Są nowe plany i pomysły na rozwój a także ambicje awansu do I ligi.
Z dniem 1 marca 2018 r. drużynę ZAKSA Strzelce Opolskie, II-ligowe zaplecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przejmuje nowopowstałe Stowarzyszenie ZAKSA-Strzelce Opolskie. Do tej pory ZAKSA Strzelce Opolskie brała udział w rozgrywkach ligowych dzięki porozumieniu z lipca 2017 r., które zawarły kędzierzyńska ZAKSA, strzelecki UKS i miasto Strzelce Opolskie.
Nowe stowarzyszenie to także nowe pomysły na rozwój drużyny i siatkówki w Strzelcach Opolskich. Jego główne cele to:
– stworzenie warunków do profesjonalnego funkcjonowania zespołu
– współpraca z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle
– rozwój zaplecza Mistrza Polski
– zaangażowanie lokalnych sponsorów we wspieranie sportu

Od początku założeniem ZAKSY Strzelce Opolskie był wysoki poziom gry drużyny w II lidze – mówi nowy prezes stowarzyszenia Grzegorz Ratajczak. – Bardzo dobre wyniki w tym sezonie i pozycja wicelidera tabeli rozbudziły nasz apetyt na sukces i nadzieje na awans. Jednak cele naszego stowarzyszenia mogą być też realizowane w II lidze, na czele tabeli.

Nowością w strzeleckiej siatkówce będzie zaangażowanie i integracja lokalnego biznesu. Wiosną ma się odbyć pierwsze Śniadanie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Spotkania pod szyldem ZAKSY mają wesprzeć rozwój miejscowych firm i propagować ideę wspierania sportu.
Stowarzyszenie ZAKSA-Strzelce Opolskie będzie mieć też swoją Radę Wsparcia. W jej skład, z głosem doradczym, wejdą znane osobistości ze świata siatkówki, przedstawiciele lokalnych władz a także wspierające drużynę firmy.