Pierwszy mecz play-off za nami

W sobotę, 24 marca rozegraliśmy pierwszy mecz fazy play-off. Pokonaliśmy BBTS II Bielsko-Biała 3:2. Przed nami rewanżowe starcie 7 kwietnia w hali przy ul. Kozielskiej.

Pierwszy mecz play-off – kluczowej fazy sezonu – i już niesamowite emocje! Całe spotkanie trwało 2,5 godziny, co jest naszym czasowym rekordem w tym sezonie. Drużyna z Bielska-Białej była tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji. Dodatkowo na przebieg spotkania wpłynęła obecność zawodników z plusligowego zespołu z tego miasta. Nasza drużyna podołała trudnym warunkom narzuconym przez rywali. Pierwszy set to dużo błędów własnych naszych siatkarzy oraz wysoka skuteczność w ataku przeciwników. Kolejne dwa sety już pod kontrolą naszej drużyny. W czwartym secie prowadzenie ZAKSY Strzelce Opolskie i … niespodziewany zwrot akcji  a w efekcie wygrana BBTS, po niezwykle emocjonującej końcówce. Przed piątym setem gaśnie światło w hali! Jesteśmy zmuszeni odczekać 20 minut na powrót do gry. Tie-break od początku układa się po naszej myśli. Szybko osiągamy kilkupunktową przewagę i kończymy seta w stosunku 15:11.

Skład: Walawender, Wójtowicz, Bachmatiuk, Sarnecki, Zapłacki, Dorosz, Sumara (L) oraz Kołodziej (L), Walczak

ZAKSA Strzelce Opolskie – BBTS II Bielsko -Biała 

3:2 (20:25, 25:23, 25:17, 26:28, 15:11)

1:0 – stan rywalizacji do dwóch zwycięstw