Misja wykonana! Regał pełen książeczek przekazany strzeleckiej pediatrii

Takie akcje organizujemy z największą przyjemnością. #AkademiaSiatkówki Kronospan&ZAKSA odwiedziła małych pacjentów strzeleckiego szpitala. A że święta to czas prezentów, na oddział przywieźliśmy biblioteczkę na kółkach. Oby sprawiła jak najwięcej radości!

W listopadzie pracownicy strzeleckiego Kronospanu zorganizowali zbiórkę książek i książeczek. Włączyli się w nią także nasi kibice. Efekt przerósł nasze oczekiwania! Bajki i opowiadania wypełniają szczelnie regał-domek, który dzięki zamontowanym kółkom może przemieszczać się między salami.

– W ramach projektu Akademia Siatkówki Kronospan&ZAKSA prowadzimy wiele działań w przedszkolach i szkołach, promując sport i zdrowy tryb życia – mówi Grzegorz Ratajczak, prezes ZAKSY Strzelce Opolskie. – Ale pomyśleliśmy też o dzieciach, które ze względu na stan zdrowia nie mogą biegać po boisku ani przychodzić na nasze treningi i mecze – o małych pacjentach szpitala. A że przedświąteczny czas to czas prezentów, postanowiliśmy podarować im biblioteczkę na kółkach. Każda książka podarowana przez pracowników Kronospan i naszych kibiców to w tym szczególnym czasie dar prosto z serca. Oby sprawił, że czas w szpitalu nie będzie się tak dłużył – dodaje Grzegorz Ratajczak.

– W Kronospan kierujemy się zasadą, że odpowiedzialny biznes to biznes zaangażowany społecznie. Dlatego włączamy się w lokalne inicjatywy społeczne ale też sami wychodzimy z propozycjami programów, szytych na miarę potrzeb mieszkańców – mówi Przemysław Cieśla, dyrektor produkcji Kronospan Strzelce Opolskie. – Pomysł ZAKSY by przekazać książki i regał dzieciom, bardzo nam się spodobał. Wiemy jak mocno każdy z rodziców przeżywa chorobę dziecka. Mamy nadzieję, że rodzice będą czytali dzieciom książki np. przed snem i te wspólnie spędzone chwile, pozwolą im przenieść się w świat wyobraźni by choć na chwilę zapomnieć, że są w szpitalnej sali – mówi Przemysław Cieśla.

To był szczególny dzień dla dzieci na oddziale. Dla nas też. Do wspólnego czytania zachęcali małych pacjentów i ich rodziców nasi siatkarze: Tomek Kryński i Mateusz Podborączyński.

dav