3:2 z Jaworznem!

Zwycięstwo nad taką drużyną jak MCKiS Jaworzno to nasz duży sukces, jako beniaminka Krispol 1. Ligi. Cieszy tym bardziej, że odnieśliśmy je po niezwykle zaciętym meczu przy pełnych trybunach w hali przy ul. Kozielskiej.

Pierwszy set przegrany bardzo dużą różnicą punktów (13:25) nie dawał nadziei na taki wynik spotkania. A jednak. Podrażnieni takim przebiegiem pierwszej partii wyrównaliśmy stan rywalizacji na 1:1. Trzeci też mogliśmy zapisać na swoje konto, jednak przegrany na przewagi (25:27) zmobilizował nas do jeszcze bardziej zaciętej walki. Dlatego czwarty set był powtórką pierwszego, tyle że teraz to my prowadziliśmy 25:13. Tie-break był tylko kropką nad „i”. Wygrany 15 do 13 dał nam tak upragnione zwycięstwo z rozstawioną wyżej drużyną z Jaworzna. Ogromna radość kibiców i podziękowania od drużyny po meczu świadczyły o tym, jak bardzo było ono oczekiwane.

ZAKSA Strzelce Opolskie vs MCKiS Jaworzno 3:2 (13:25, 25:23, 25:27, 25:13 i 15:13)

ZAKSA: Walawender (1), Zapłacki (6), Wóz (1), Walczak, Semeniuk (17), Warda (12), Pilichowski (L) oraz Bereza (4), Grygiel MVP (24), Kosian (2), Smolarczyk (3), Łysikowski, Kaciczak

MCKiS: Magnuszewski (6), Grzegolec (11), Polański (9), Kowalczyk (3), Dębski (15), Stajer (10), Zieliński (L) oraz Borończyk (11), Błasiak (2), Wojtaszkiewicz, Pietras, Pizuński, Ledwoń (L)