Derby Opolszczyzny nasze!

Tu nie było mowy o przypadku. Nasza drużyna nie dała dojść do słowa wiceliderowi tabeli w ani jednym secie. W sobotę, 9 listopada pokonaliśmy UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0!

To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. A jest dla nas istotne tym bardziej, że wystąpiliśmy naszym dawnym II-ligowym składem, który wywalczył awans do Krispol 1. Ligi. Od początku meczu dyktowaliśmy warunki, zmotywowani do gry z niebezpiecznym rywalem, który ten sezon może już zaliczyć do udanych. Doskonała postawa naszego kapitana Grzegorza Wójtowicza i wyróżniający się Krzysztof Zapłacki w przyjęciu i Maciej Walczak w ataku  – to wszystko przyniosło zwycięstwo z wiceliderem tabeli. Wynik dał nam też 5. miejsce w zestawieniu. Na swoim koncie mamy 5 wygranych spotkań i 4 przegrane mecze.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze, które rozegramy na własnym boisku. Warto przypomnieć, że działania z zakresu promocji naszych meczów oraz promowania kultury fizycznej możemy realizować dzięki wsparciu Marszałka Województwa Opolskiego. Wpisują się one w obchody 15-lecia obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej, które odbywają się pod hasłem Opolskie Gwiazdy Europy.


 

ZAKSA Strzelce Opolskie – Mickiewicz Kluczbork

ZAKSA: Bereza (1), Wójtowicz (19), Wóz (7), Walczak (14), Zapłacki (11), Kosian (2), Pilichowski (L) oraz Foltynowicz (L), Walawender (2), Kaciczak

Mickiewicz: Woroniecki (1), Bułkowski (9), Mucha (5), Owczarz (10), Pasiński (8), Lewandowski (8), Jaskuła (L) oraz Szablewski, Pawlak (5), Parcej (1), Loshakov (2)

MVP: Grzegorz Wójtowicz