Lublin rozbity. Punkty przywozimy też ze Spały!

 

Taka seria zwycięstw pod koniec pierwszej rundy jeszcze kilka miesięcy temu wydawałaby się nierealna. A jednak! Pokonaliśmy kolejno Mickiewicz Kluczbork 3:0, SMS Spałę 3:1 i w ostatnią sobotę LUK Politechnikę Lublin 3:0.

Nasza drużyna znajduje się obecnie na 2. Miejscu tabeli Krispol1Ligi. To doskonała lokata jak na beniaminka. Co ważne, wygraliśmy ostatnie 3 mecze bez wsparcia siatkarzy z PlusLigi. Przed nami pojedynek ze Stalą Nysa, która pozostaje liderem tabeli. Kolejny mecz rozegramy 7 grudnia. Naszym rywalem będzie BBTS Bielsko-Biała. To będzie ostatnia szansa w tym roku, by zobaczyć naszą drużynę w naszej hali przy Kozielskiej.

 

ZAKSA Strzelce Opolskie – LUK Politechnika Opolska 3:0 (25:12, 29:27, 25:22)

🏆 MVP: Grzegorz Wójtowicz- już trzecie w tym sezonie
4 Asy – 64% w ataku

Nagrodzę wręczył Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc.

Nasza drużyna zagrała na 68% w ataku i zanotowała 11 punktowych bloków.

ZAKSA: Bereza (3), Wójtowicz (18), Wóz (6), Grygiel (20), Zapłacki (9), Kosian (4), Pilichowski (L) oraz Foltynowicz (L), Walawender i Walczak (2)

LKPS: Zrajkowski (1), Rusin (9), Sterna (5), Wierzbicki (9), Stolc (3), Szaniawski (3), Cabaj (L) oraz Durski, Goss (8), Oroń (1), Szeliga (2)