Zwycięstwo z Chrobrym Głogów

Ta wygrana była nam bardzo potrzebna! 1 lutego pokonaliśmy SPS Chrobry Głogów 3:1, dopisując do ligowej tabeli ważne w tej fazie sezonu 3 punkty.

Od pierwszego gwizdka gra układała się po naszej myśli. Wyszliśmy na boisko skupieni, zdeterminowani i rozdrażnieni ostatnimi porażkami, tym bardziej, że niekorzystnym wynikiem zakończyły się dla nas mecze, gdzie zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Pojedynek z beniaminkiem był szansą na przerwanie złej passy. O ile w dwóch pierwszych setach kolejne punkty przychodziły nam dość łatwo, jednak w trzeciej partii spotkania goście podnieśli poprzeczkę, walcząc zacięcie o każdy punkt i w efekcie wygrywając 20:25. Stało się jasne, że naszym zadaniem w czwartym secie będzie niedopuszczenie rozpędzonych Głogowian do walki o tie-break. Po grze punkt za punkt udało się odskoczyć w końcówce, wygrać set 25:20 a cały mecz zakończyć wynikiem 3:1.

MVP spotkania został nasz rozgrywający Szymon Bereza.

ZAKSA – Chrobry 3:1 (25:19, 25:15, 20:25, 25:20)

ZAKSA: Bereza (5), Wójtowicz (15), Wóz (3), Grygiel (18), Zapłacki (15), Kosian (8), Pilichowski (L)

SPS Chrobry Głogów: Antosik (2), Bobrowski (8), Węgrzyn (13), Janeczek (16), Szwed (2), Kokociński (4), Januszewski (L) oraz Lesiuk (8), Nowak, Brzeziński, Jurkojć