Dawid Krupa: „Zrobiliśmy dosłownie wszystko, aby w jak najlepszym stopniu przygotować się do nadchodzącego sezonu”

Za nami już siedem ciężkich tygodni przygotowań do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu 2022/23. W ich trakcie nasza drużyna rozegrała cztery mecze sparingowe z ligowymi rywalami – KPS Chełmcem Wałbrzych, Tygrysami Strzelin i MCKiS Jaworzno, które zakończyły się dwoma zwycięstwami i dwiema porażkami.

O krótkie podsumowanie tego okresu poprosiliśmy trenera naszej drużyny Dawida Krupę.

www.blazejduk.pl

Jesteśmy po bardzo ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym. Śmiało mogę stwierdzić, że zrobiliśmy dosłownie wszystko, aby w jak najlepszym stopniu przygotować się do nadchodzącego sezonu. Od przyszłego tygodnia schodzimy z ilości jednostek treningowych, jak również z obciążeń siłowych. Jestem bardzo zadowolony z tego, jakim zaangażowaniem wykazali się moi zawodnicy w tym ciężkim okresie. Rozegraliśmy już 4 spotkania kontrolne, które ukazały nasze mocne strony i te, nad którymi zdecydowanie musimy jeszcze popracować”.

www.blazejduk.pl

Nie boimy się grać kombinacyjnie i potrafimy dołożyć do tego mocną zagrywkę. Brakuje nam tylko momentami regularności i „chłodnej głowy”. Uważam natomiast, że to przyjdzie z czasem. Bardzo dużą uwagę zwracamy na atmosferę panującą w drużynie, bo bez wątpienia ma to bardzo duży wpływ na naszą grę. Najważniejsze, że na razie obyło się bez większych problemów zdrowotnych – jedynie Michał Hoszman skarżył się na niewielki uraz pleców i z tego powodu przez cały tydzień nie brał udziału w treningach. Wspólnie zdecydowaliśmy, że odpuści grę w meczach sparingowych z Jaworznem, ale już od poniedziałku wraca do treningów. Nie mogłem rownież skorzystać z Jakuba Gawła, który został powołany do kadry Polski i aktualnie przebywa na mistrzostwach Europy u-20. Jesteśmy gotowi na pierwsze spotkanie ligowe i cieszymy się, że rozegramy je przed własną publicznością, której wsparcie czujemy od początku przygotowań.

W dwóch ostatnich meczach kontrolnych zmierzymy się z drużyną Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, a sezon zainaugurujemy już pierwszego października podejmując przy Kozielskiej 34 beniaminka z Rudzińca.