Tomasz Gawron: „Miniony tydzień był dla mnie niesamowity”

Dwa zwycięstwa w trzech pierwszych spotkaniach i siedem punktów – to bilans naszej drużyny na starcie rozgrywek o mistrzostwo 2. ligi mężczyzn. W ubiegłą sobotę nasi siatkarze udali się do Namysłowa, powalczyć o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Po czterech setach zaciętej rywalizacji zrealizowali zakładany przed meczem plan i pokonali miejscowy NKS START. Nie było to jednak jedyne warte odnotowania wydarzenie w tamtym tygodniu. Dodatkowych emocji doświadczył libero naszego zespołu Tomasz Gawron.

NKS START Namysłów – ZAKSA  (25:22, 13:25, 21:25, 19:25)

– Początek ligi uważam za udany. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy, w którym mieliśmy możliwość sprawdzenia się na tle naszych rywali. Z każdego treningu oraz sparingu wyciągaliśmy wnioski, nad którymi staraliśmy się sumiennie pracować – zwrócił uwagę po po udanym początku ligi nasz libero.
– Jest to dopiero początek, dlatego każda wygrana i punkt dają nam dodatkową motywacje do działania. Do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem i staramy się z meczu na mecz prezentować coraz lepiej.

W ostatnich dniach poza wyjazdowym meczem w Namysłowie Tomasz miał okazję wziąć także udział w spotkaniu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z BBTS-em Bielsko-Biała. To duże wyróżnienie! – Miniony tydzień był dla mnie niesamowity. Udało mi się otrzymać szansę, która motywuje mnie do dalszej pracy. Jestem szczęśliwy, że miałem możliwość trenowania u boku najlepszych siatkarzy na świecie, przy których wyciągam lekcje oraz cenne doświadczenie. Zwycięstwo w Kędzierzynie oraz w wyjazdowym meczu w Namysłowie było idealnym podsumowaniem tego tygodnia. Ogromnie się cieszę, że miałem okazje uczestniczenia w obu tych spotkaniach.

Już w sobotę kolejny mecz przy Kozielskiej 34. Tym razem naszym rywalem będzie dobrze znana drużyna Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, z którą dwukrotnie mierzyliśmy się w przygotowaniach do sezonu. To znaczy, że wiemy o sobie wszystko? – Jesteśmy przygotowani na zacięte starcie. Doskonale wiemy, jaką grą może dysponować ekipa z Częstochowy i z czym możemy mieć do czynienia. Jestem w stanie zagwarantować, że jako drużyna w tym meczu damy z siebie wszystko i zostawimy serce na boisku – dodaje nasz libero.

– Cieszy nas fakt, że to spotkanie rozgrywane będzie u nas w hali. Mamy niesamowitą publiczność, która zawsze nas wspiera i dopinguje, dlatego z tego miejsca chciałbym serdecznie wszystkich zaprosić na sobotnie spotkanie z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Liczymy na Waszą obecność i mamy nadzieje, że wspólnymi siłami stworzymy niesamowite widowisko, które zaowocuje wynikiem na naszą korzyść – zakończył Tomasz Gawron.