Najważniejsze trofeum europejskiej siatkówki klubowej zawitało dziś do Strzelec Opolskich!

Ratusz w Strzelcach Opolskich zamienił się dziś w skarbiec siatkarskich trofeów. Wszystko za sprawą wyjątkowych gości, którzy w godzinach porannych odwiedzili w ratuszu Burmistrza naszego miasta Pana Tadeusza Goca, a byli to strzelczanie pełniący na co dzień funkcję fizjoterapeutów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Paweł Brandt oraz Bartosz Hołobut, a także środkowy naszego zespołu Markus Kosian.

Panowie w doskonałej atmosferze opowiedzieli o swoich odczuciach związanych z meczem finałowym w CEV Champions League Volley oraz o trudach wymajającego sezonu, w którym udało się zwyciężyć na wszystkich trzech frontach – Lidze Mistrzów, Pluslidze oraz Pucharze Polski. Markus, który wspierał drużynę z Kędzierzyna-Koźla siatkarskiej Lidze Mistrzów oraz w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski, zaprezentował również złoty medal Plusligi.

„Ciężko opisać słowami dumę, którą czujemy w tej chwili. Zawodnik, który rozwijał się wraz z naszym klubem w rozgrywkach drugiej i pierwszej ligi, zdobył najważniejsze klubowe trofeum w Europie. To doskonały przykład modelowej współpracy pomiędzy klubami, w której zyskują zarówno kluby, jak i przede wszystkim zawodnicy” – mówił Prezes Grzegorz Ratajczak.

Po spotkaniu możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia wykorzystali również przedstawiciele Klub Kibica – ZAKSA Strzelce Opolskie, którzy tym samym zdobyli wyjątkową pamiątkę na całe życie. Gratulujemy i… zazdrościmy!

W trakcie obchodów dzisiejszego święta zabrakło kolejnego strzelczanina, trenera przygotowania fizycznego ZAKSY Piotra Pietrzaka, który wraz z reprezentacją Polski przebywa aktualnie w Kanadzie na rozgrywkach siatkarskiej Ligi Narodów. Trzymamy kciuki za kolejne udane występy!